Strona głównaUncategorizedCo zrobić, gdy wilgoć w mieszkaniu skutkuje grzybem na ścianach?

Co zrobić, gdy wilgoć w mieszkaniu skutkuje grzybem na ścianach?

Wilgoć na ścianach to nieprzyjemny problem, który poza kwestiami estetycznymi może skutkować tym, że na ścianie pojawi się grzyb lub pleśń. Co w takiej sytuacji można zrobić? Jak podjąć skuteczną walkę z wilgocią i grzybem? Między innymi na te pytania próbujemy znaleźć odpowiedź w niniejszym artykule.

Dlaczego grzyb na ścianie wymaga szybkiej i zdecydowanej reakcji?

Grzyb oraz pleśń na ścianie oczywiście negatywnie wpływa na estetykę pomieszczenia. Dodatkowo może negatywnie wpływać na zdrowie mieszkańców. Zagrzybiona ściana może wywoływać infekcje dróg oddechowych. Może się to objawiać pojawieniem alergii, katarem, kaszlem, swędzeniem oczu oraz wysypkami skórnymi.

Dodatkowo, bardzo intensywnie zagrzybiona ściana może prowadzić do uszkodzeń konstrukcyjnych budynku. W szczególności, gdy grzyb objął takie materiały jak gips czy drewno. Wówczas może się pojawić konieczność wykonania kosztownych napraw.

Jak poradzić sobie z wilgocią, która wywołuje grzyb na ścianie?

Podstawą jest usunięcie źródła wilgoci (np. naprawa izolacji. naprawa przecieku w instalacji wodnej lub poprawa wentylacji). Bez zabrania się za usunięcie źródła, wszelkie inne działania będą miały jedynie charakter krótkoterminowy. Niestety czasami usunięcie źródła wilgoci to kosztochłonne zadanie, jednak w wielu przypadkach właściciel budynku nie ma innego wyjścia.

Jednocześnie trzeba usunąć grzyb i wilgoć. W tym celu najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w takich działaniach. Specjaliści wykorzystują do tego celu osuszacze powietrza (np. kondensacyjne lub kompresorowe). Ponadto, wykonywane jest usunięcie zarodników grzybów i pleśni.

Gdy sytuacja została naprawiona można przeprowadzić remont w celu poprawy estetyki ściany. Z reguły stosowane jest ponowne przemalowanie ściany w pomieszczeniu.

Więcej na temat osuszania mieszkań można przeczytać na: https://dry-service.pl/wszystko-o-osuszaniu-mieszkan-i-domow/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne