Strona głównaUncategorizedInteligentne szyby jako sposób na nowoczesną aranżację mieszkania

Inteligentne szyby jako sposób na nowoczesną aranżację mieszkania

Zastosowanie szklanych ścian jest sposobem na nowoczesne zaaranżowanie mieszkania. Co prawda tego typu rozwiązania, głównie kojarzą się z przestrzeniami biurowymi to jednak nie da się ukryć, że przeszklone pomieszczenia bardzo dobrze wpasowują się również w przestrzenie mieszkalne. W niniejszym artykule przedstawiamy jak zastosowanie szklanych szyb z inteligentnymi foliami ciekłokrystalicznymi pozwala zachować kompromis pomiędzy zachowaniem prywatności a estetyką.  

Folia ciekłokrystaliczna

Szklane szyby, które są wyposażone w inteligentne systemy, są bardzo praktycznym rozwiązaniem, ponieważ dzięki nim można uzyskać tak zwany efekt przeziernej szyby. Dzięki przyciskowi działającemu na zasadzie „ON/OFF” można szybko i wygodnie przełączać się pomiędzy przeźroczystą a przezierną szybą. Tym samym pomieszczenie może wyglądać bardzo estetycznie (dzięki szklanej powierzchni) i jednocześnie nie trzeba się martwić ograniczoną prywatnością w razie, gdy zachodzi taka potrzeba.

Folia elektryczna działa na zasadzie dostarczenia kryształom ułożonym na folii napięcia z zasilacza. Kryształki na wskutek ciepła układają się w regularny sposób tym samym powłoka LCD jest przeźroczysta. Co ciekawe takie rozwiązanie zużywa bardzo minimalną ilość prądu. Co więcej folia laminowana elektryczna ma żywotność szacowaną nawet na kilkadziesiąt tysięcy godzin działania.

Gdzie sprawdzają się przeszklone ściany z folią ciekłokrystaliczną?

Szklane ściany są wykorzystywane do tworzenia dodatkowych przestrzeni i separacji pomieszczeń. Z reguły są wykorzystywane w przestrzeniach biurowych, hotelarstwie oraz lokalach gastronomicznych. Jednak wbrew stereotypom nie jest to rozwiązanie pasujące wyłącznie do przestrzeni publicznych.

Umiejętne zastosowanie szkła np. w sypialni lub w salonie to znakomity sposób na nowoczesną aranżację przestrzeni mieszkalnej. Dotychczas mogło wydawać się, że głównym minusem szklanych ścian jest niewielki poziom prywatności. Tymczasem dzięki folii ciekłokrystalicznej szklane ściany są bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Artykuł zrealizowany przez – Folia elektryczna na okno

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne