Strona głównaUncategorizedKamienne schody jako element wyjątkowych aranżacji

Kamienne schody jako element wyjątkowych aranżacji

Schody z kamienia są ciekawą alternatywą dla powszechnych schodów drewnianych. Zastosowanie materiałów takich jak granit, marmur czy konglomerat kwarcowy w niezwykły sposób urozmaici każdą przestrzeń. Dobór odpowiedniego materiału jest kluczowy dla wyjątkowych aranżacji wewnętrznych oraz zewnętrznych. Z pewnością jest to doskonały wybór dla osób ceniących sobie nietuzinkowe rozwiązania i oryginalny wystrój. 

Jaki materiał wybrać decydując się na schody z kamienia?

Wybór materiału jest zależny od budżetu, który można przeznaczyć na wykonanie schodów oraz ogólnego wystroju pomieszczeń. Popularnym rozwiązaniem są schody z granitu oraz schody z konglomeratu kwarcowego. Dzięki wyjątkowej strukturze kamienia, wykonane z tych materiałów schody cechować się będą trwałością oraz wyjątkowymi wrażeniami wizualnymi. Jest to również mniej kosztowna opcja niż schody z marmuru, który jest znacznie droższym materiałem.

Nie mniej, w budowie schodów wykonanych z kamienia, zarówno dla gospodarstwa domowego lub miejsc publicznych dominują te trzy wyżej wymienione skały. Granit i marmur cechują się większą różnorodnością układu minerałów, przez co wygląd skały jest niepowtarzalny i tworzy najróżniejsze konfiguracje.

Ile kosztuje wykonanie schodów z kamienia?

Koszt jest ściśle uzależniony od rodzaju skały oraz koniecznych nakładów pracy. Ze względu na wyjątkowość materiałów, zaleca się, aby wykonanie schodów z kamienia zlecić doświadczonym fachowcom. Sam koszt materiałów jest ściśle uzależniony od materiały i wynosi około:

  • 900 do 1600 zł/m2 w przypadku konglomeratu kwarcowego,
  • od 500 do 3000 zł/m2 w przypadku granitu,
  • od 500 do 3000 zł/m2 w przypadku marmuru.

Do kosztów całościowych należy również doliczyć wykonanie zlecenia przez odpowiednich fachowców, gdyż jest to niezbędne do odpowiedniego zbudowania schodów z kamienia. Przed rozpoczęciem przedsięwzięcia, należy dokładnie oszacować koszty i założyć delikatny zapas dodatkowych wydatków na wypadek konieczności poniesienia innych kosztów.

Kamienne schody są wyjątkowym rozwiązaniem, które zyskuje coraz większą popularność. Dzięki wyjątkowemu zastosowaniu skały w aranżacji wnętrz, te nabierają niezwykłego charakteru oraz walorów dekoracyjnych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne