Strona głównaUncategorizedPodświetlana drewniana mapa LED - gdzie i jak ją zawiesić?

Podświetlana drewniana mapa LED – gdzie i jak ją zawiesić?

Podświetlana mapa z drewna to dekoracja klasyczna, stonowana i jednocześnie efektowna, przyciągająca uwagę. Występuje w różnych rozmiarach, formach i kolorach, więc dopasować można ją do różnych przestrzeni w domu. Oto propozycje dotyczące tego, gdzie i jak ją zamontować. 

Do jakich pomieszczeń pasuje drewniana mapa podświetlana?

Drewniana mapa z podświetleniem LED świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach nowoczesnych, minimalistycznych, z elementami drewna, metalu lub cegły. Dobrze wygląda w salonie zawieszona centralnie nad kanapą, w jadalni lub w kuchni na przeciwko ciągu szafek. Świetnie komponuje się z roślinami, książkami lub pamiątkami z podróży. Ozdoby tego typu sprawdzają się też jako lampki nocne w pokojach dziecięcych lub subtelne oświetlenie korytarza. Drewniana mapa polityczna zawieszona na ścianie gabinetu może nawiązywać do osobistych zainteresowań właścicieli domu lub międzynarodowej działalności ich firmy. Wybierając podświetlaną drewnianą mapę na ścianę, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych szczegółów:

  • właściwy dla pomieszczenia rozmiar dekoracji,
  • odpowiednio dobraną kolorystykę,
  • sposób ukrycia okablowania,
  • ilość, rodzaj części i elementy dodatkowe – nazwy oceanów, symbole miast, środków lokomocji itd.

Jak zawiesić drewnianą mapę na ścianie?

Montaż mapy nie jest skomplikowany, a czas pracy zależy od ilości elementów. Drewniana mapa świata składa się zwykle z kilkudziesięciu podświetlanych części, które należy przymocować do ściany zgodnie z szablonem oraz instrukcją – przy pomocy kołków rozporowych, specjalistycznej taśmy lub rzepów. Montaż oświetlenia LED zwykle wymaga jedynie odpowiedniego połączenia ze sobą złączek typu plug and play. Jeśli dana mapa wyposażona jest w oświetlenie inteligentne, można regulować jego barwę i natężenie za pomocą aplikacji na telefon.

Drewniana mapa podświetlana LED to wyjątkowa, trójwymiarowa ozdoba ściany, przywołująca dobre wspomnienia z podróży. Może stanowić dekorację salonu, pokoju dziecka, biura lub stać się wspaniałym prezentem dla miłośnika turystyki.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne