Strona głównaBudownictwoRodzaje kabin prysznicowych: półokrągłe, kwadratowe, walk-in, typ U

Rodzaje kabin prysznicowych: półokrągłe, kwadratowe, walk-in, typ U

Podczas wyboru odpowiedniej kabiny prysznicowej warto zapoznać się z różnymi rodzajami tego wyposażenia łazienkowego. Jakie kabiny można znaleźć w sklepie tanialazienka.com?

Kabiny prysznicowe można podzielić na cztery podstawowe warianty pod względem ich kształtu. Są to:

– kabiny półokrągłe,

– kabiny kwadratowe,

– kabiny walk-in,

– kabiny w kształcie litery U.

Jaką kabinę prysznicową wybrać do swojej łazienki?

Kabina prysznicowa półokrągła

To najczęstszy zakup. Brodzik i kabina mają wtedy półokrągły kształt.

Półokrągła kabina prysznicowa posiada uniwersalne zastosowanie i może sprawdzić się w każdej łazience. Zaokrąglony kształt drzwi powoduje, że nie zajmuje dużo miejsca, dlatego montowana jest także w mniejszych wnętrzach. Drzwi kabiny mogą być rozsuwane lub rozwierane – uchylne.

Najczęściej zamawiane są modele typu:

– kabina prysznicowa 90×90 półokrągła z brodzikiem,

– kabina prysznicowa 80×80 półokrągła z brodzikiem.

Kabina prysznicowa kwadratowa

W salonach łazienek można zakupić także kwadratowe kabiny prysznicowe. W tym modelu ścianki kabiny tworzą kształt kwadratu, ewentualnie są prostokątne.

Takie kabiny zapewniają większą przestrzeń niż kabiny półokrągłe. Z drugiej strony zajmują więcej miejsca, dlatego mogą nie sprawdzić się w mniejszych łazienkach. W takich modelach stosuje się zarówno drzwi przesuwane, jak również drzwi uchylne – rozwierane.

Najczęściej zamawiane są modele typu:

– kabina prysznicowa z brodzikiem 90×90 kwadratowa,

– kabina prysznicowa 80×80 kwadratowa z brodzikiem.

Kabina prysznicowa walk-in

To jeden z ostatnich hitów w aranżacji wnętrz. Kabina prysznicowa typu walk-in nie posiada drzwi. Specjalnie skonstruowane ścianki boczne powodują, że woda nie przedostaje się na zewnątrz. Takie kabiny montowane są bez brodzika lub z niskim brodzikiem.

W porównaniu z innymi typami kabin prysznicowych modele walk-in zapewniają także dużo przestrzeni. Bardzo popularna jest kabina prysznicowa walk-in 120, ale dostępnych jest też wiele innych rozmiarów.

Kabina prysznicowa w kształcie litery U

W tego typu kabinie prysznicowej ściany tworzą kształt litery U. Inna nazwa to kabina trzyścienna. Posiada trzy ścianki, natomiast czwartą stanowi ściana łazienki.

Mogą mieć kształt kwadratowy lub prostokątny. W takich kabinach drzwi mają konstrukcję rozwieraną albo przesuwną. Najczęściej montowane są z płytkim brodzikiem.

Wobec tego w sklepach z wyposażeniem łazienkowym można znaleźć kabiny o wielu kształtach do wyboru. Swoją najlepiej dobrać do wymiarów łazienki, a także tak, aby korzystanie z niej było komfortowe.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne