Strona głównaUncategorizedJaki rodzaj podłogi wybrać do biura?

Jaki rodzaj podłogi wybrać do biura?

Biuro jest pomieszczeniem, które można zaaranżować w różny sposób. Jedni trzymają się sztywnych schematów a inni wprost na odwrót starają się zaaranżować biuro tak żeby wyłamywało się ze schematów i sprzyjało kreatywności. W niniejszym artykule skupiamy się na wyborze podłogi do biura. Sprawdzamy czym powinna się charakteryzować, z jakiego może być wykonana materiału i na co warto zwrócić uwagę.  

Jakie rodzaje podłogi są stosowane w biurach?

W biura stosowane są różnego rodzaju podłogi. Często są to drewniane lub winylowe panele. Poza tym, spotykane są posadzki żywiczne i kafle. Z pozoru kafle mogą się wydawać budżetowym rozwianiem, jednak w rzeczywistości jest to praktyczne rozwiązanie, które jest cenione za stosunkowo dużą prostotę w utrzymaniu czystości, do tego trzeba odnotować, że obecnie w sklepach jest na tyle duży wybór kafli, że bardzo łatwo znaleźć coś co wygląda reprezentacyjnie.

Szczególnie często wybierane są wykładziny. Jest to rozwiązanie, które jest cenione zarówno za praktyczność jak i za walory estetyczne. Zwolennicy wykładzin wśród zalet tego rozwiązania poza kwestiami estetycznymi wymieniają dobrą akustyczność.

Czy wykładziny to dobre rozwiązanie?

Niektórzy z kolei zarzucają wykładzinie problem z tym, że nie jest odporna na wgniecenia i w efekcie szybko się zużywa. W tym temacie trzeba zauważyć, że producenci podłóg do biur proponują zastosowanie tak zwanych wykładzin biurowych. Mowa tutaj o rozwiązaniach, które mają podwyższoną odporność na wgniecenia i odkształcenia, dzięki czemu z powodzeniem mogą być stosowane w miejscach o dużym ruchu pieszym.

Wbrew pozorom, wykładziny są także cenione za łatwość w utrzymaniu czystości. Dobrej jakości wykładzina dobrze zbiera kurz i nie generuje pylenia. Wystarczy mniej więcej raz na tydzień odkurzyć, żeby zachować wykładzinę w bardzo dobrej czystości.

Trendy wyposażania powierzchni biurowych jednoznacznie wskazują na to, że zastosowanie wykładziny jest coraz popularniejsze. Zarówno w małych kameralnych biurach oraz w dużych powierzchniach typu open space wykładzina biurowa sprawdza się bardzo dobrze.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne