Strona głównaBudownictwoNa co zwrócić uwagę planując aranżację tarasu?

Na co zwrócić uwagę planując aranżację tarasu?

Taras to miejsce, które powinno sprzyjać odpoczynkowi na świeżym powietrzu. Jednak, aby stworzyć idealne miejsce do relaksu, trzeba umiejętnie zaaranżować przestrzeń już w fazie planowania. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy kilka ogólnych inspirujących wskazówek.

Przed budową tarasu określ swoją wizję

Pierwszym krokiem jest określenie potrzeb i możliwości. Brzmi to dosyć ogólnikowo, ale nie da się ukryć, że określenie co chcemy finalnie osiągnąć jest bardzo istotne. Niektórzy potrzebują tarasu tylko po to, żeby powiększyć optycznie bryłę domu jednorodzinnego. Inni dobudowują taras, żeby mieć wejście do domu również od strony ogrodu. Jeszcze inni chcą po prostu stworzyć miejsce do wypoczynku lub wspólnego biesiadowania z rodziną i znajomymi. Mając pewną wstępną wizję i cel można określić, jak taras ma wyglądać np. czy ma mieć zadaszenie (np. zadaszenie tarasu Warszawa), czy ma być wykonany w całości z drewna (np. tarasy drewniane) oraz jaki ma mieć kształt i powierzchnie. Dodatkowo, jeśli np. taras znajduje się w pobliżu sąsiadów lub ulicy to z reguły kluczowe jest stworzenie paneli, które zapewniają prywatność. Z kolei dla rodzin z dziećmi z reguły bardzo ważne jest wyposażenie tarasu w barierki lub balustrady zapewniające bezpieczeństwo.

W kolejnym kroku wybierz wykonawcę projektu

Gdy już określisz swoją wizję możesz skupić na wyborze wykonawcy projektu. Jak wiadomo wybór odpowiednich specjalistów to zadanie kluczowe dla całego przedsięwzięcia. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na rozpoznanie rynku. Warto sprawdzić stronę internetową, żeby zapoznać się z wykonanymi realizacjami (np. montaż tarasów warszawa) oraz ewentualnymi referencjami. Ponadto, kluczowe jest zapoznanie się z umową, która powinna przejrzyście określać obowiązki obu stron transakcji.

Meble, dodatki i oświetlenie

Taras to oczywiście nie tylko budowa konstrukcji tarasowej, ale nawet przede wszystkim – staranna aranżacja przestrzeni. Wybór mebli i akcesoriów jest kluczowy dla funkcjonalności i estetyki tarasu. Typowe meble i dodatki, które są pasują do aranżacji tarasu to między innymi stoły, krzesła, fotele, sofy, leżaki, hamaki, pufy, parasole, markizy oraz szereg innych elementów.

Ważne są również rośliny, które tworzą klimat charakterystyczny dla przestrzeni ulokowanej na świeżym powietrzu. Mogą to być zarówno rośliny doniczkowe jak i różnego rodzaju pnącza.

Kolejny element to oświetlenie. W tarasowy klimat świetnie wpasowują się lampiony, świeczki, lampki LED oraz girlandy świetlne.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne