Strona głównaBudownictwoWłasne mieszadło do betonu. Zalety posiadania

Własne mieszadło do betonu. Zalety posiadania

Praktycznie każda firma budowlana, regularnie inwestuje w wyposażenie i narzędzia, dzieki którym praca staje się bardziej efektywna. W przypadku firm zajmujących się realizacją zadań takich jak budowa dróg, autostrad, czy też nawet ogrodzeń i innych tego typu prac, bardzo ważnym elementem będzie możliwości samodzielnego przygotowania betonu. Najlepiej bez konieczności dostarczania prądu elektrycznego. W takich okolicznościach, rozwiązaniem wręcz idealnym będzie własne mieszadło do betonu. Jest to specjalna łyżka montowana na ładowarkę, dzięki której sprawnie i szybko przygotować może stosunkowo sporo betonu. Warto więc zainteresować się tego typu urządzeniami. W wielu firmach może się to okazać strzałem w dziesiątkę.

Dlaczego własne mieszadło do betonu jest korzystnym rozwiązaniem?

Przede ze względu na fakt, iż posiadając własne mieszadło do betonu, firma nie będzie uzależniona od innych źródeł dostarczania betonu na plac budowy. Jest to bardzo korzystne, bowiem samodzielne przygotowanie betonu jest nieporównywalnie tańsze niż jego zakup z betoniarni. Jest to także bardziej efektywne rozwiązanie niż korzystanie z betoniarki. Tym bardziej, iż betoniarka potrzebuje prądu elektrycznego. Znowu pojawiłby się problem związany z szukaniem dostępu czy też zapewnieniem agregatu prądotwórczego. Poniżej przedstawiamy listę wszystkich korzyści, jakie ma firma posiadająca własne mieszadło do betonu.

Oszczędności finansowe – samodzielne przygotowanie betonu jest tańsze niż kupno gotowego.

Oszczędności czasowe – mieszalnik do betonu jest wydajniejszym narzędziem niż betoniarka. Poza tym nie potrzebuje prądu, gdyż napędzany jest hydraulicznie z ładowarki.
Mobilność – ładowarka z mieszalnikiem może sprawnie dystrybuować beton po bardzo rozległym placu budowy. Idealne rozwiązanie w przypadku budowy dróg, autostrad czy też innych rozległych inwestycji.
Łatwe przygotowanie – wystarczy wsypać do łyżki odpowiednie składniki i za kilkanaście minut mamy gotowy beton.
Szerokie możliwości – własne mieszadło do betonu pozwala na przygotowanie betonu suchego, półsuchego i mokrego.

Są to więc konkretne korzyści, jakie daje przedsiębiorstwom budowlanym własne mieszadło do betonu. Jeśli więc w danej firmie wykorzystuje się stosunkowo dużo betonu i jest to zapotrzebowanie regularne, będzie to jak najbardziej rozsądna i zasadna inwestycja.

Gdzie kupić mieszalnik do betonu?

Aby kupić własne mieszadło do betonu, najlepiej będzie udać się bezpośrednio do producenta. Dobrym rozwiązaniem będzie również generalny dystrybutora tegoż producenta. W takich miejscach przede wszystkim uzyskamy najlepsze warunki zakupu. Poza tym, pamiętajmy, iż mieszalnik do betonu musi być dostosowany do konkretnej maszyny. Niezbędne jest przygotowanie płyty adaptacyjnej do montażu. To wszystko zapewnia nam producent, na podstawie informacje o posiadanej przez nas ładowarce.

Poza tym, kupując urządzenie nowe, może nieco droższe, niż na rynku wtórnym, zyskujemy pełen dostęp do serwisu gwarancyjnego. Jest to bardzo ważne, bowiem w razie jakichkolwiek uszkodzeń nie musimy ponosić kosztów naprawy. Jednym słowem zakup nowego mieszalnika jest o wiele bardziej zasadny niż zakup używanego.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne