Strona głównaBudownictwoPrzesiewanie humusu w robotach ziemnych

Przesiewanie humusu w robotach ziemnych

Bardzo często w trakcie realizacji robót ziemnych, zachodzi konieczność oczyszczenia i przesiania humusu zebranego z górnej warstwy. Będzie to wykorzystywane w przypadkach takich jak budowa domów jednorodzinnych, gdzie przesiany humus będzie następnie wykorzystywany do wyrównania terenu dookoła budynku. Aby jednak zrealizować przesiewanie humusu, niezbędne będzie posiadanie odpowiedniego wyposażenia. Dotychczas, najbardziej popularnym rozwiązaniem były przesiewacze bębnowe. Niemniej jednak obecnie, coraz większą popularnością cieszą nowoczesne łyżki przesiewające do koparki. Jest to o wiele bardziej wygodne i korzystne z wielu względów. Warto więc przyjrzeć się temu rozwiązaniu z nieco bliższa, aby przekonać się co do zasadności jego zastosowania w takich przypadkach. <m>

Jak realizowane jest przesiewanie humusu przy pomocy łyżki przesiewającej do koparki?

Aby zrozumieć jak działa przesiewanie humusu w tym przypadku, trzeba przyjrzeć się nieco budowie samej łyżki przesiewającej. Otóż jest to w zasadzie klasyczna łyżka do koparki, z tą różnicą, iż jej dno i tył wyposażono w specjalne wałki obrotowe, napędzane z układu hydraulicznego koparki. Na wałkach tych, umieszczone są specjalne gwiazdki, wykonane z tworzywa sztucznego, które idealnie się ze sobą zazębiają. Po nabraniu do łyżki humusu, uruchamia się wałki obrotowe i gwiazdki zaczynają intensywnie się obracać. Dzięki temu, większe frakcje kamienia pozostają w łyżce, a z jej dołu wypada przesiany humus. Jest on pozbawiony dużych kamieni, a ewentualne korzenie są dość starannie przemielone na drobniejsze elementy.

Można więc powiedzieć, iż samo przesiewanie humusu jest realizowane w sposób stosunkowo prosty. Wykorzystując jednak w tym celu łyżki przesiewające możemy zaoszczędzić stosunkowo sporo czasu. Przede wszystkim, można realizować przesiewanie humusu na bieżąco. Nabierając go na łyżkę i przesiewając bezpośrednio nad miejsce docelowym. Ogranicza to kwestie związane z jego ciągłym przeładowywaniem i przewożeniem z miejsca w miejsce.

Inne zastosowania dla przesiewaczy do koparki.

Wspomniane przez nas łyżki przesiewające sprawdzają się bardzo dobrze także w innych zastosowaniach. Będziemy mogli z ich pomocą skutecznie przesiewać inne materiały, chociażby takie jak odpady czy też gruz. W każdym jednak przypadku zawsze mamy możliwość sprawnego regulowania sortymentu przesiewanego. Jest to z całą pewnością bardzo wygodne z punktu widzenia wielu przedsiębiorstw budowlanych. Pozwala bowiem na dostosowanie parametrów pracy łyżki do konkretnego materiału przesiewanego, oraz efektów pracy jakie chcemy w danym przypadku osiągnąć.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, dobry przesiewacz do koparki będzie narzędziem wyjątkowo korzystnym. Narzędziem zapewniającym poszerzenie możliwości eksploatacyjnych klasycznej koparki. Przede wszystkim zaś, pozwoli nam na całkiem sprawne i efektywne oczyszczanie humusu, czy też innych materiałów z elementów większych frakcji. W wielu przypadkach będzie to niesamowicie pożądane.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne