Strona głównaBudownictwoCzy posadzki ceramiczne są stosowane w budynkach wielkogabarytowych?

Czy posadzki ceramiczne są stosowane w budynkach wielkogabarytowych?

Nie każdy wie, że posadzki w wielkogabarytowych obiektach np. w obiektach przemysłowych lub w miejscach o dużym natężeniu ruchu można stosować posadzki pokryte ceramiką. Wbrew mylącej powszechnej opinii posadzki ceramiczne bywają bardzo wytrzymałe dlatego są z powodzeniem wykorzystywane również tam gdzie są narażone na intensywne użytkowanie. W niniejszym artykule przedstawiamy czym charakteryzują się wytrzymałe posadzki ceramiczne oraz opisujemy jakie mają zastosowanie.

Wibroprasowane posadzki ceramiczne

Sekretem który sprawia, że posadzki ceramiczne potrafią być wytrzymałe jest wibroprasowanie, czyli technika wibracyjna, która umacnia posadzki ceramiczne. Posadzki ceramiczne są wykładane na delikatnie wilgotnej wylewce betonowej, po czym przy wykorzystaniu specjalistycznego urządzenia wywoływane są wibracje. Po takim zabiegu posadzka jest równiejsza, gładsza i co ważne dużo bardziej wytrzymała. W efekcie posadzki wibroprasowane bez większego problemu znoszą duże obciążenia. Dlatego ceramiczne posadzki wibroprasowane są z powodzeniem stosowane w przestrzeniach przemysłowych, w których podłoga cały czas jest narażona na duże obciążenia (np. w halach produkcyjnych lub magazynowych).

Wibroprasowane posadzki poza tym, że bardzo dobrze radzą sobie z dużymi obciążeniami to nabywają większej odporności na różnego rodzaju środki chemiczne. W efekcie tym bardziej chętnie są wykorzystywane np. w halach produkcyjnych lub w warsztatach, czyli w miejscach, w których podłoga jest narażona na chemiczne zabrudzenia (np. w postaci smaru).

W jakich miejscach wykorzystywane są posadzki wibroprasowane?

Posadzki wibroprasowane są wykorzystywane w różnego rodzaju miejscach przemysłowych takich jak wspomniane hale produkcyjne lub magazynowe. Ponadto, są powszechnie wykorzystywane w obiektach handlowych i usługowych o dużym natężeniu ruchu publicznego. Dzieje się tak, gdyż są odporne na uszkodzenia mechaniczne o jakie nie trudno w miejscach publicznych i ponadto, są proste w czyszczeniu. Innymi słowy jest to uniwersalne i sprawdzone rozwiązanie, które poza dużą użytecznością przy okazji wygląda bardzo estetycznie, dlatego śmiało może być wykorzystywane np. w galeriach handlowych lub na dworcach.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne