Strona głównaBudownictwoJaką konstrukcję dachu garażu wybrać?

Jaką konstrukcję dachu garażu wybrać?

Zastanawiasz się nad postawieniem zabudowy, w której schowasz samochód, a być może też urządzisz warsztat? Wybierając garaż, pomyśl, jaka będzie to konstrukcja. Jeśli chcesz kupić blaszak – obecnie jedno z najtańszych i najlepszych rozwiązań, trzeba wybrać odpowiedni dach. Dowiedz się więcej poniżej!

Jakie konstrukcje dachów są dostępne w blaszakach?

Nabywcy wybierając tego typu zabudowę mają do wyboru dwa typy zadaszenia – jedno- i dwuspadowe. Pierwszy model należy do „tradycyjnych” jeśli chodzi o blaszaki. To proste bryły, jakie od lat cieszą się zainteresowaniem wielu klientów. Z drugiej strony coraz powszechniej można spotkać modele dwuspadowe. Mają one trudne do przecenienia zalety. Niżej znajdziesz więcej informacji na temat każdego z nich.

Dach z jednym spadem – co warto wiedzieć?

Wybierając garaż z jednym spadem, stawia się na prostą, acz skutecznie zabezpieczającą auto i wszystkie zamknięte wewnątrz przedmioty konstrukcję. Nieskomplikowana bryła wykonana jest w pełni z poszycia, które zabezpieczono przed rdzewieniem, a także wytrzymała na różne obciążenia. Nowoczesny, minimalistyczny design w tym przypadku spotyka się z bardzo dobrą ceną. Ponadto warto zauważyć, że tego typu blaszaki montuje się bardzo szybko – często potrzeba jedynie godziny, by je ustawić.

To rozwiązanie dla osób poszukujących prostych, funkcjonalnych i niedrogich opcji. Jeśli tylko wybierze się odpowiedniego wykonawcę, zyska się pewność, że konstrukcja przetrwa długi czas. Warto dodać, że istnieją szerokie możliwości personalizacji takich garaży, więc łatwo dopasujesz zabudowę do konkretnych potrzeb.

Garaż z dachem dwuspadowym – co otrzymujesz, wybierając go?

Jak na tym tle wypada garaż dwuspadowy? Podkreśla się przede wszystkim jego wyższą estetykę. Lepiej dopasowuje się ona do różnych aranżacji podwórza i elewacji. Można go ustawić zarówno przy domu nowoczesnym, jak i wykończonym w klasycznym klimacie. Idzie za tym jednak nieco wyższa cena – wykonanie dwóch spadów wymusza zastosowanie innej konstrukcji niż w przypadku jednospadowych wersji. Jednak, wydając odrobinę więcej, zyskuje się szereg funkcjonalnych atutów. Przede wszystkim istnieje możliwość ustawienia części dachu pod większym kątem. Dzięki temu łatwiej usuwa się z niego śnieg i różne zanieczyszczenia niż w przypadku zadaszeń jednospadowych.

Kolejna zaleta to mocniejszy szkielet. Blaszak dwuspadowy jest sztywniejszy, więc i odporniejszy na działanie różnych czynników – w tym wiatru i oddziaływanie mechaniczne. W końcu też takie rozwiązanie wymaga nieco większej przestrzeni – automatycznie więc rośnie ilość miejsca nie tylko na auto, ale i inne przedmioty, jakie mają być przechowywane w zabudowie.

Wybierz odpowiedni dach do swojego blaszaka!

Który blaszak jednak jest lepszy? Czy ten z dachem jedno-, czy dwuspadowym? Trudno odpowiedzieć, gdyż obie konstrukcje niosą ze sobą pewne korzyści. Trzeba więc zabudowę dobrać do indywidualnych preferencji. Stojąc więc przed takim wyborem sprawdź ofertę u dobrego dostawcy, gdzie znajdziesz więcej technicznych detali, rzutujących na wybór.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne