Strona głównaBudownictwoMontaż zbrojenia przemysłowego.

Montaż zbrojenia przemysłowego.

Podczas realizacji wielkich inwestycji budowlanych, takich jak chociażby budowa dróg, czy też torowisk, często trzeba przeprowadzić utwardzenie poboczy. Tego typu sytuacje mają także miejsce podczas budowy murów oporowych, oraz przy budowie różnorodnych mostów. Utwardzenie to realizowane jest poprzez montaż zbrojenia przemysłowego, czyli poprzez wbijanie pali zbrojeniowych do gruntu. Dopiero na tych palach, zagłębionych na 2-3 metry głębokości w gruncie, opiera się reszta, naziemnej konstrukcji budowlanej. Wbijanie pali zbrojeniowych do gruntu, wymaga jednakże posiadania odpowiedniego sprzętu ciężkiego. W tym celu wykorzystywane są koparki wyposażone w młot hydrauliczny z adapterem do wbijania słupów zbrojeniowych.

Odpowiednia koparka i młot hydrauliczny.

Przede wszystkim więc, należy w trakcie tego typu inwestycji dysponować odpowiednim sprzętem ciężkim. Jest to oczywiście dobrej klasy koparka wyposażona w młot hydrauliczny. Jest to specjalne urządzenie, które zapewnia nam możliwość realizacji prac wyburzeniowych. W zasadzie to jest to po prostu duży młot pneumatyczny, o dużej energii uderzenia, która gwarantuje o wiele większe możliwości niż przy zastosowaniu ręcznych młotów. Jest on montowany na ramieniu koparki, w miejscu standardowej łyżki. Trzeba także podkreślić, iż powinien on być precyzyjnie dobrany do samej koparki. Tak, aby jego praca nie obciążała nadmiernie ramienia koparki. W takiej bowiem sytuacji, mogłoby to doprowadzić do uszkodzenia koparki.

Aby zaś możliwy był prawidłowy montaż zbrojenia przemysłowego, niezbędna będzie specjalna nakładka na młot hydrauliczny. Przy jej zastosowaniu, młot wyposażony jest w odpowiedni uchwyt do pali zbrojeniowych, dzięki czemu można je skutecznie wbijać do gruntu. Oczywiście można od razu kupić także młot hydrauliczny do wbijania pali zbrojeniowych, czyli klasyczny młot hydrauliczny wyposażony już w odpowiednią nakładkę.

Koszty związane z tego typu inwestycją.

Sam zakup dobrego młota hydraulicznego to całkiem spory wydatek. W zależności od modelu, wielkości i producenta, może on kosztować od kilkunastu, do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sama nakładka niezbędna do wbijania pali zbrojeniowych nie jest już aż tak bardzo kosztowna. Warto jednakże pamiętać, iż najlepszym rozwiązaniem jest zakup sprzętu nowego. Choć kupując na rynku wtórnym, będziemy mogli liczyć na pewne oszczędności. Pamiętać trzeba jednak, iż młot do wbijania pali jest urządzeniem dość intensywnie obciążanym eksploatacyjnie. Skutkiem tego też, może dochodzić do różnorodnych jego uszkodzeń. Kupując zaś urządzenie nowe, będziemy posiadać gwarancję producenta na spory zakres uszkodzeń, które nie są wynikiem niewłaściwej eksploatacji. Jest to na pewno o wiele większy poziom bezpieczeństwa dla większości z użytkowników tego typu młotów hydraulicznych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne