Strona głównaRemontSprawdź jakie są trendy na rynku kominków

Sprawdź jakie są trendy na rynku kominków

W niniejszym artykule sprawdzamy jakie są trendy na rynku kominków. Między innymi wyjaśniamy czym jest kominek z płaszczem wodnym lub kominek trzyszybowy. Jeśli szukasz kominkowej inspiracji to w tym artykule powinieneś trochę jej znaleźć.

Płaszcz wodny

Kominek z płaszczem wodnym to trend, który jest na rynku już od dawna i ma wielu zwolenników. Płaszcz wodny pozwala ogrzać dom za pomocą systemu centralnego ogrzewania. Całość polega na tradycyjnym paleniu w kominku i ogrzewaniu wody, która jest przekazywana do instalacji centralnego ogrzewania w całym domu. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich technologii w taki sposób można osiągnąć bardzo wysoką sprawność cieplną. Takie rozwiązanie jest stosowane zarówno jako główna instalacja grzewcza lub może spełniać rolę dodatkowego źródła ciepła.

Kominek trzyszybowy

Mówiąc o hitach na rynku kominków nie można nie wspomnieć o kominkach trzyszybowych, a więc rozwiązaniach, które posiadają szybę frontową oraz dwie boczne. Takie rozwiązanie wygląda bardzo estetycznie i znakomicie się prezentuje w nowoczesnych wnętrzach. Ponadto, kominki trzyszybowe słyną z wysokiej jakości wykonania co wpływa nie tylko na estetykę, ale także na użyteczność.

Ekologiczny kominek

Trend na ekologiczne podejście do systemów grzewczych na pewno szybko nie wygaśnie. I tak samo jest na rynku kominków. Takie rozwiązania jak biokominki stały się bardzo popularne. Z całą pewnością planując zakup kominka warto pomyśleć o rozwiązaniach zasilanych biopaliwem, które jest przyjazne dla środowiska. Jest to przykład tego, że moda na ekologię może mieć praktyczne zastosowanie. To czym będziemy opalać nasz dom ma duże znaczenie dla powietrza jakim oddychamy co przekłada się nie tylko na ekologię, ale przede wszystkim na zdrowie.

Podsumowanie

Niezależnie na jakie rozwiązanie się zdecydujemy (np. na wspomniany płaszcz wodny lub kominek trzyszybowy) to trzeba mieć na uwadze, że wszystko ma swoje wady i zalety. Dlatego przed podjęciem decyzji dobrze najpierw porozmawiać ze specjalistą, który doradzi co będzie odpowiednie dla naszego domu. Wybór systemu grzewczego oraz kominka nie jest prostym zagadnieniem i z reguły wiąże się z wieloma zmiennymi.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne