Strona głównaBudownictwoTrend second home w Polsce - na czym polega i jak dobrze...

Trend second home w Polsce – na czym polega i jak dobrze go wykorzystać?

Second home to rozwiązanie, które już od jakiegoś czasu stało się modne i pożądane w wielu państwach w Europie. Czym dokładnie jest i jakie niesie ze sobą korzyści?

Coraz więcej Polaków szuka spokojnego miejsca na urlop, weekendowy wypoczynek w górach lub nad jeziorem i pragnie na chwilę wyrwać się od codziennego zgiełku. Idąc za trendem z Zachodu, który szybko rozprzestrzenił się w całej Europie i poza nią, Polacy zaczęli podążać za poszukiwaniami miejsca, do którego będą mogli wracać w dni wolne i weekendy lub nawet wyjechać na kilka tygodni, pozostając w otoczeniu przyrody, we własnej, bezpiecznej przystani. Dodatkowo praca zdalna, która od czasów pandemii jest bardzo popularna, ułatwia to. Dzięki temu mogą połączyć przyjemne z pożytecznym, łapiąc tym samym potrzebny balans.

Czym jest second home?

Second home jest odpowiedzią na wszystkie powyższe potrzeby. Daje możliwość stworzenia własnego miejsca relaksu, do którego można przyjechać w dowolnym momencie. To taki drugi, wakacyjny, znacznie mniejszy dom (od tego, w którym żyjemy), gdzie chce się spędzać wolny czas, wypoczywać w dni wolne od pracy i ładować baterie będąc blisko przyrody. Można także spędzić tam cały urlop, ponieważ często lokalizacja takiego domku, to spokojny, oddalony od miasta, zielony teren.

Ponadto taki dom można traktować jako inwestycję, która stanie się dodatkowym źródłem dochodu. Np. tworząc kompleks domków na wynajem możesz na nich zarabiać.

Miejsce do odpoczynku i inwestycja

Myśląc o second home, można wziąć pod uwagę dwa jego aspekty. Pierwszy to stworzenie własnej enklawy spokoju, miejsca idealnego na wyjazdy. Drugą opcją jest inwestycja w dom, który będzie bardzo ergonomiczny i opłacalny w utrzymaniu.

Coraz więcej osób, w tym inwestorzy, decyduje się na ulokowanie finansów właśnie w tego rodzaju mniejsze, modułowe domki, świetnie nadające się na wakacyjne wyjazdy oraz całoroczne wypady weekendowe. Zamiast trzymać oszczędności na lokatach, wolą zainwestować je w obiekt usytuowany w miejscu, które będzie dla nich atrakcyjne pod względem wypoczynku. Przy okazji nie blokuje ich to kosztowo podczas planowania wakacji poza granicami naszego kraju, ze względu na szersze możliwości związane na przykład z wynajmem domku podczas nieobecności – mówi Rafał Nowakowski, prezes CubeEco Sp. z o.o.

Inwestowanie w domki modułowe może sięgać szerzej – można zainwestować w więcej niż jeden domek i postawić wszystkie niedaleko siebie, na jednej działce. W pięknych okolicznościach przyrody, np. na Mazurach lub nad morzem. Kiedy postawisz trzy lub cztery małe domki, jeden może stać się Twoim prywatnym miejscem – reszta będzie domkami letniskowymi na wynajem. Dzięki temu zyskasz opcję na dodatkowy dochód.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne